Światowy Dzień Książki

23 kwietnia świętowaliśmy Światowy Dzień Książki! Największym wydarzeniem było spotkanie autorskie z panią  Barbarą Gawryluk, na które zostaliśmy zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej. Krakowska pisarka jest autorką takich książek jak "Dżok - legenda psiej wierności" czy "Kaktus wierny pies", tłumaczką języka szwedzkiego oraz dziennikarką radiową.

Pani Barbara Gawryluk podzieliła się z nami swoją pasją do psów, które często są głównymi bohaterami jej książek. Opowiadała nam o inspiracjach do tworzenia swoich utworów oraz o tym, jak ważna jest dla niej więź między człowiekiem a psem. Nasi uczniowie mieli  okazję zadać autorce wiele pytań, a na koniec spotkania otrzymali autografy pisarki.

Dodatkowo w szkolnej bibliotece odbył się błyskawiczny konkurs biblioteczny "Mój literacki alfabet" oraz wystawa książek z autografami autorów.