Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013

3. września 2012 roku nadszedł czas, aby powrócić z wakacyjnego wypoczynku do szkolnych ławek. Tym razem naszą szkołę spotkało szczególne wyróżnienie, bowiem zostaliśmy gospodarzami gminnego rozpoczęcia roku szkolnego.

Uroczystość tę zaszczycili swoją obecnością dyrektorzy placówek oświatowych działających w gminie, władze gminy oraz przedstawiciel powiatu, księża oraz mama i brat naszego Patrona - pani Róża Wuwer oraz ks. Arkadiusz Wuwer. Rok szkolny zainaugurowała Msza św., po której wszyscy udali się do hali Gminnego Ośrodka Sportu, aby wziąć udział w akademii. Jako pierwszy głos zabrał Wójt Gminy Pawłowice, pan Damian Galusek, który przedsatwił aktualny stan oświaty w gminie, podał dane dotyczące bieżącego roku szkolnego oraz życzył wszystkim nauczycielom i uczniom wielu sukcesów. Następnie życzenia od Rady Powiatu przekazał zgromadzonym wicestarosta, pan Henryk Kolarczyk. Po części oficjalnej panie dyrektor: Szkoły Podstawowej nr 1 - p. Bożena Herman oraz Gimnazjum nr 1 - p. Irena Grabowska zaprosiły do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli obu szkół. W sposób humorystyczny przedstawiono w nim relację z otwarcia auli, zaś  Magda Gessler podała sposób na uformowanie doskonałego ucznia. Dodatkowo zaprezentowano najbardziej charakterystyczne typy uczniowskie oraz najnowsze trendy w modzie dla... nauczycieli. Całość okraszona została wspaniałymi wykonaniami popularnych polskich przebojów, więc nie należy dziwić się, że akademia spotkała się z ogromnym aplauzem publiczności. I tak, wśród braw, w zasadzie nie zwrócono uwagi na niezbyt lubiane przez uczniów słowa: "Rok szkolny 2012/2013 uważam za rozpoczęty."