Pasowanie na gimnazjalistów

Nie tak łatwo zostać prawowitym gimnazjalistą. Po miesiącu pobytu w naszej szkole pierwszoklasiści doczekali się wreszcie momentu pasowania.

16. października cała szkolna społeczność spotkała się w hali Gminnego Ośrodka Sportu, aby wziąć udział w otrzęsinach i uroczystości pasowania na gimnazjalitów. Jak zwykle klasy drugie przygotowały młodszym kolegom kilka konkurencji, które miały pokazać, czy nadają się oni na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. W GIMHARCIE czyli akademii magii i czarodziejstwa sprawdzono wiedzę pierwszaków z zakresu kolorystyki sal lekcyjnych, ilości przedmiotów czy imion i nazwisk nauczycieli. Ponieważ ważne jest też sportowe podejście do nauki, przetestowano ich także na torze przeszkód. Kandydaci musieli również popisać się umiejętnościami tanecznymi oraz pomysłowością z zakresu stylizacji stroju. Czteroosobowe grupy z poszczególnych klas pierwszych wspaniale wywiązały się z wszystkich zadań, dlatego wszyscy uznali, że pani dyrektor może dokonać oficjalnego pasowania ich na gimnazajlistów. Na ramieniu każdego pierwszaka spoczęło więc ogromne wieczne pióro i każdy usłyszał słowa: "Pasuję cię na gimnazjalistę". Zastanawiać mogło jedynie to, że na niektórych osobach pióro spoczywało jakby nieco dłużej...

Tradycyjnie też popołudniu w dniu pasowania odbywa się szkolna dyskoteka, więc i tym razem uczniowie naszego gimnazjum spotkali się w sali OSP Warszowice. Czterogodzinna zabawa w takt najnowszych przebojów była bardzo udana, o czym świadczyły pustki przy stolikach i ogromny tłok na parkiecie.